Zde jsou články s průběžně doplňovanými informacemi o aktivitách, pokyny pro účastníky výstavy "Šumava 50 objektivy" apod.

Itinerář se základními informacemi je na  samostatné stránce.


K napsání této zprávy mi dal popud Pavel Černý. Děkuji.
První souhrn událostí nese datum 8. 11. 2022. Není to překlep autora. Že tenhle text vznikl tak pozdě, je jeho chybou určitě. "Co není psáno, jako by se ani nestalo". Tohle rčení platí už od dob antiky. Jaké tedy bylo putování výstavy ,,Moje Šumava" v r. 2023?

1. 2. 2024 byla (údajně velmi zdařilou) vernisáží. zahájena již 11. putovní výstava "Moje Šumava". Je mou milou povinností poděkovat za její realizaci manželům Jitce a Tomášovi Tykalovým, Vaškovi Štětinovi a Pepovi Fialovi (autor malé fotoreportáže).

Dalším výstavním místem je Státní hrad Rabí, kde bude výstava prezentována od 10. 6. 2023 -do 1. 10. 2023.
Vernisáž proběhne 16. 6. 2023 17:00 v bývalé konírně na velkém nádvoří Státního hradu Rabí.

Putovní výstava "Moje Šumava" zahájila skvělou vernisáží svou 7. "štaci".
V Třemošné 16.2 v 18 hod, v galerii Václava Brožíka, nestačily židle.

Dalším výstavním místem je Kvilda, kde budou fotografie vystaveny v galerii Obecního úřadu Kvilda od 4.9.2022 do 30.10.2022. Určitě je to pro prezentaci našich fotografií další zajímavá lokace, Kvilda je podobně jako Modrava velmi frekventovaným nástupním místem pro turistické a cyklistické výlety, spousta lidí...

Výstava ve Volarech měla výborný ohlas, v podpisové knize je řada pozitivních komentářů.
Za práci při sklizení patří díky Jirkovi Plachému a Martinu Falářovi.

Jak bylo plánováno, tak se také stalo.
Během víkendového fotografického workshopu ve Volarech, pořádaného Vladimírem Kuncem, byl slavnostně pokřtěn katalog výstavy a ukončena první etapa vystavování souboru fotografií.