Blog
Výsledky mého občasného pošetilého nutkání "sdělit něco světu"

Při zpracování většího množství fotografií pořízených do RAW-formátu je prvním krokem celého procesu vytvoření prvotního obrazu, který je výchozím stavem především pro prvotní probírku, promazání a roztřídění pořízených fotek, k tomu je potřeba mít snímky v nějakém "koukatelném stavu". Jde o důležitý krok, který má mnoho aspektů a právě tím se zde...

Během letošního roku jsem se ocitl v situaci, kdy jsem měl v rukách 3 poukazy na slevu 800 Kč u CeWe, takže bylo jasné, že půjdu (po pár letech kdy jsem to dělal naposledy) vytvořit nějaké fotoknihy.

V tomto článku NEBUDU řešit otázky "jak dostat fotky z foťáku do počítače", ani otázky vlastního zpracování či archivace.
Pro účely toho článku považuji za "Foto Management" především to, co a jak s fotografiemi budu/mohu dělat poté, kdy jsou zpracované. Ať už hned nebo kdykoliv v budoucnosti.

Tak se nám fotografický průmysl zase posouvá do nové etapy…
Když jsem asi před šesti lety v nějaké fotografické diskusi zmínil, že by bylo docela fajn mít fotoaparát s elektronickým hledáčkem (říkalo se tomu EVF) a se snímačem velikosti Full-frame, bylo to velké rouhání - skalní příznivci klasických zrcadlovek se při té představě otřásali odporem.

Musím se (nutí mě do toho mé podvědomí a nikdo jiný) trochu „vykecat“ ze svého vztahu k FB a k tomu, co chci u sebe v tomto kontextu změnit.

Malá esej, která svědčí o tom, že když se chce, tak to jde.
A že je potřeba konat důsledně a nenechat se odbýt nějakým „to nejde“.