Klub černých duší


Jízdní kolo je skvělý vynález. Poskytuje nám větší mobilitu než naše nohy, přitom nepřicházíme o fyzický pohyb, nijak nezatěžujeme životní prostředí, zůstáváme v těsném kontaktu s okolním prostředím.

Jízdní kolo mi učarovalo už v dětství, toužil jsem po něm a nebylo vůbec samozřejmostí vlastnit ho. Pamětníci ví, jak se shánělo "pod pultem", stály se na něj fronty ...

Na vlastní kůži jsem poznal pravdivost průpovídky "chceš-li poznat co je dřina, kup si kolo Ukrajina". Ano, moje první kolo byl výrobek značky Ukrajina, masivní těžkopádný krám. Jaké to pak bylo štěstí, když jsem dostal Favorita ... ten sloužil mnoho a mnoho let.


Cyklozájezdy s Pavlem Křížem

V devadesátých letech minulého století se u nás rozvíjelo soukromé podnikání a bývalý kolega "od počítačů" Pavel Kříž si založil "jednochlapovou cestovku" a začal organizovat cyklistické zájezdy do ciziny. Podél Dunaje, Solná komora .....

Byly to výborné akce, vždy perfektně připravené, dobrá parta cyklistů a krásná místa která jsme takhle navštívili.

Jenže Pavel s touto aktivitou skončil ....


... a ti, kdo s Pavlem jezdili, chtěli nějaké pokračování - to byl začátek "Klubu černých duší".

Využili jsme toho, že moje firma může posloužit jako logistická základna a začali jsme pořádat zájezdy v podobném duchu, v počátku i se stejným dopravcem, ale v ČR místo ciziny. V Kunžaku v roce 2003 vznikl název "Klub černých duší", byla vyrobena hromada klubových triček, která pak řadu let dostávali noví členové jakožto klubovou průkazku.

Těch zájezdů se uskutečnila pořádná řada, později i do zahraničí, to už v součinnosti s CK Nomád.

Pokud bude v plánu nějaký další zájezd, bude tento webový prostor využit pro publikování aktuálních informací.